Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Czy dobro powinno zawsze zwyciężać? Wizyta w teatrze

21 listopad 2022
W dniu 18.11..2022 r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Królowa Śniegu”. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas III - VI.
Uwspółcześniona adaptacja klasycznej baśni H. Ch. Andersena przygotowana przez artystów opolskiego teatru wprowadziła uczniów naszej szkoły w baśniowy świat, w którym dobro walczy ze złem.
Spektakl, który obejrzały dzieci, to wzruszająca, ale i zabawna historia o sile przyjaźni, wierności i poświęceniu.
Główną bohaterką była mała dziewczynka Gerda, która poszukiwała swojego przyjaciela Kaja porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu. Dziewczynka, nie mogąc pogodzić się ze stratą dobrego i miłego kolegi z sąsiedztwa, postanowiła odnaleźć go za wszelką cenę. W trudnej wędrówce, podczas której poznała, co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota, wspierają ją nowo poznani, życzliwi przyjaciele. Dzięki ich pomocy odnalazła zaginionego chłopca. Szczęśliwe zakończenie to finał niezwykłej podróży do krainy Królowej Śniegu, gdzie dobro, miłość i odwaga zwyciężają nad złem.
Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, zaskakujące efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych małych widzów.
Z niecierpliwością oczekujemy na następne przedstawienie.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-12-03 19:07:21)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-12-03 19:10:22)
Liczba odwiedzin: 14551
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij