Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

DBI 2023

7 luty 2023
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Świętowany jest na całym świecie.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).
Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów i przedszkolaków. Filmy edukacyjne, zabawy, piosenki, kolorowanki, quizy i pogadanki zostały dopasowane do wieku uczestników.
Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II oglądali bajkę edukacyją pt. "Mój przyjaciel Necio"; uczniowie klasy III spotkali się z "Plikiem i Folderem na ścieżkach internetu"; klasa IV i V wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Plik i Folder - Odkrywcy internetu"; klasa VI obejrzała film pt. "Gdzie jest Mimi?"; natomiast uczniowie klasy VII i VIII - film pt. "Dzień z życia".

Zpraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodow DBI w naszej placowce.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2023-02-11 06:42:43)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2023-02-13 15:41:02)
Liczba odwiedzin: 16581
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij