Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

,,List do taty”

8 wrzesień 2023
Etap okręgowy konkursu ,,List do taty” rozstrzygnięty. Dziewkowice triumfują!
8 września 2023 r. w pałacu w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięty został finał okręgowy konkursu „List to Taty”.
Koordynatorem etapu okręgowego konkursu w naszym województwie w 2023 r. był senator Beniamin Godyla, konkurs cieszył się sporą popularnością, ponieważ wzięło w nim udział 131 uczniów z różnych części województwa opolskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów:
  • Kinga Nowak,
  • Aleksandra Michalska,
  • Anna Niedbałka,
  • Emilia Jureczko,
  • Zofia Walasek,
  • Julia Szmit,
  • Daniela Cedzich,
  • Fabian Klyszcz.
Jesteśmy dumni, ponieważ po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie pt. „List do taty” i od razu osiągnęliśmy niebywały sukces.
Julia Szmit napisała wyjątkowo wzruszający list, dzięki czemu zajęła I miejsce, zaś Daniela Cedzich otrzymała wyróżnienie.
Za zdobycie pierwszego miejsca Julia Szmit odebrała nagrodę oraz zaproszenie do Senatu na uroczystość ogłoszenia wyników w ramach konkursu ogólnopolskiego. W Warszawie uczennica będzie reprezentować szkołę, gminę Strzelce Opolskie i województwo opolskie.
Trzymamy kciuki, mamy nadzieję, że Julka wróci z Senatu z kolejną miłą niespodzianką.
Wspaniałe prace pisemne uczniów naszej szkoły powstawały pod okiem nauczycielki języka polskiego - Sabiny Trzeciak.

Kilka słów o konkursie:
Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP wiosną 2023 r. ogłosiła 7. edycję konkursu „List do Taty”. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, zaś konkurs jest organizowany od 2011 r. w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu. Podstawowym celem organizowanego cyklicznie konkursu jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tato, która powinna mieć formę listu do ojca.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2023-09-10 05:46:39)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2023-09-10 05:46:55)
Liczba odwiedzin: 46030
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij