Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Spotkanie z lokalnym znawcą historii, Piotrem Smykałą 24.04.2024 r.

24 kwiecień 2024
Spotkanie z lokalnym znawcą historii, Piotrem Smykałą, mieszkańcem powiatu strzeleckiego, okazało się fascynującym wydarzeniem dla społeczności mieszkańców Dziewkowic.
Sala zapełniła się słuchaczami, a atmosfera nasycona była ich zaciekawieniem.

Piotr Smykała, znany lokalny historyk, zaczął spotkanie od przedstawienia głównych tematów, które zamierzał poruszyć. Jego pasja do historii regionu wzbudziła entuzjazm wśród obecnych. Rozpoczął od opowieści o dawnych dziejach Dziewkowic oraz okolicznych wsi, zakątków z krzyżami i kapliczkami, sięgając głęboko w przeszłość, by odsłonić tajemnice miejscowych legend i wydarzeń historycznych.

Na spotkaniu pojawiły się także książki autorstwa Smykały, które zawierały w sobie skarbnicę wiedzy o lokalnej historii, bogato ilustrowane fotografiami i mapami. Mieszkańcy mieli okazję zgłębić wiedzę na temat swojego rodzinnego miejscowości oraz odkryć nowe, nieznane fakty.

Nie zabrakło również artefaktów historycznych, które Piotr Smykała ze zrozumieniem i szacunkiem prezentował publiczności. Były to przedmioty odnalezione podczas badań archeologicznych czy też przekazywane z pokolenia na pokolenie w lokalnych rodzinach. Każdy z tych artefaktów miał swoją historię do opowiedzenia, co dodatkowo wzbudzało zainteresowanie i emocje wśród słuchaczy.

Spotkanie zakończyło się brawami. Piotr Smykała zdobył zachwyt i szacunek za swoje zaangażowanie i wkład w odkrywanie oraz zachowanie historii lokalnej społeczności. Dla mieszkańców Dziewkowic było to niezapomniane wydarzenie, które jeszcze bardziej zacieśniło więzi społeczne i przywiązanie do swojej ziemi.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2024-05-08 15:55:44)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2024-05-08 15:58:34)
Liczba odwiedzin: 46022
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij