Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

"Szkoła pamięta"

8 listopad 2021
Prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W tym roku, po raz kolejny, przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszego regionu.
W dniu 8 listopada uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem historii udali się pod POMNIK POLEGŁYCH W I WOJNIE ŚWIATOWEJ i symbolicznie zapalili znicze.
Z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości – nie zabrakło także modlitwy za Tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Pamiętamy! Szanujemy!
 
Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie akcją!

W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2021-11-08 15:51:58)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2021-11-12 21:06:36)
Liczba odwiedzin: 799
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij