Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Wycieczka do Oświęcimia

16 listopad 2022
Dnia 14 listopada 2022 r. uczniowie klas 8 udali się na wycieczkę do Muzeum KL Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.
Dnia 14 listopada 2022 r. uczniowie klas 8 ZPO w Dziewkowicach i PSP Rozmierka pod opieką nauczycieli historii i wychowawców udali się na wycieczkę do Muzeum KL Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.
Z przewodnikiem przeszli przez teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Była to nie tylko cenna lekcja historii, ale też ważne osobiste doświadczenie.
Będąc pod Ścianą Śmierci, gdzie dokonywano egzekucji więźniów, minutą ciszy, w skupieniu oddali uczniowie hołd zamordowanym i zapalili symboliczny znicz.

Drugą część dnia spędzili ósmoklasiści w Wadowicach. Przenieśli salę lekcyjną do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.
Wizyta w tym muzeum zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji poznała nasza młodzież Wadowice z początku XX w., mieszkanie, w którym urodził się i żył Karol Wojtyła do 18-ego roku życia, zobaczyła ekspozycje poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza.
Wizyta w tym muzeum zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie.

Żegnając się z miastem oczywiście cała grupa skosztowała słynną „papieską” kremówkę i udała się na przejażdżkę wadowicką kolejką „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II".


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-11-16 16:24:04)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-11-16 16:25:33)
Liczba odwiedzin: 29223
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij