Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Wycieczka do Pszczyny

24 kwiecień 2022
20 kwietnia br. uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Pszczyny.
Pod okiem wykwalifikowanych przewodników zwiedziliśmy zamek książąt cieszyńskich, który powstał już w XV w. Uczniowie poznali historię ziemi pszczyńskiej oraz jej mieszkańców.
Następnie wzięliśmy udział w lekcjach przyrodniczych, które odbyły się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów - w zabytkowym parku pszczyńskim.
Dzieci miały okazję dowiedzieć się o zwyczajach żubrów oraz o wielu ciekawostkach dot. świata zwierząt, a także na własne oczy zobaczyć te silne, potężne i majestatyczne zwierzęta - żubry.
Ostatnim punktem naszego wyjazdu było zwiedzenie Skansenu Zagrody Wsi Pszczyńskiej, gdzie uczniowie pod okiem przewodników mogli zwiedzić obiekty muzealne oraz wzięli udział w warsztatach zielarskich - dowiedzieli się, jakie są właściwości niektórych ziół oraz odkryli tajemnice przypraw stosowanych w kuchni.

Wyjazd był częścią projektu przyrodniczego pn. "Poznajemy przyrodnicze skarby narodowe - wycieczka do Pszczyny", który nasza placówka realizuje we współpracy z Urzędem Miejskim w Strzelcach Opolskich. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 2593, 50 zł.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-04-24 16:33:33)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-04-24 16:36:38)
Liczba odwiedzin: 5348
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij