Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Zwiedzamy Górę Św. Anny

5 październik 2022
Opolszczyzna to region atrakcyjny dla każdego turysty i miłośnika wędrówek. Jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc jest Góra Świętej Anny, gdzie splatają się ze sobą wartości kulturowe oraz wyjątkowe walory przyrodnicze, tworząc niepowtarzalny i urzekający krajobraz.
5 października br. uczniowie klas IV – VIII naszej placówki wybrali się na Górę Św. Anny.

Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji historii w Muzeum Czynu Powstańczego, uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat trzech powstań śląskich, które są jednymi z kluczowych wydarzeń w historii naszego regionu. Obejrzeliśmy też bogatą kolekcję zbiorów związanych z historią powstań – dzieci wzięły udział w konkursie.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Sanktuarium Św. Anny, mieliśmy okazję zwiedzenia zakamarków tego niezwykłego miejsca.

Następnie udaliśmy się na spacer, by zobaczyć Pomnik Czynu Powstańczego projektu Xawerego Dunikowskiego oraz sąsiadujący z nim amfiteatr, gdzie uczniowie zapoznali się ze skomplikowaną historią regionu.

Odwiedziliśmy również rezerwat geologiczny, dowiedzieliśmy się, jak to miejsce wyglądało 27 mln lat temu, kiedy miała miejsce erupcja wulkanu oraz 240 mln lat temu, kiedy dzisiejsza Góra Świętej Anny była dnem ciepłego, tętniącego życiem morza.
Odkrywanie tajemnic tego miejsca dla wszystkich uczestników zajęć było niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą przygodą.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-10-10 16:38:39)
Informację zmodyfikował(a): Regina Krawiec-Dimitrowa (2022-10-11 19:18:05)
Liczba odwiedzin: 11736
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij